28 Mart 2014 Cuma

Her İnsan Bir Hikâye

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Antalya’dan bloğumuzu takip eden İsmail Çetin Bey’in göndermiş olduğu ibretlik hayat hikayesini , kendisinin de izni ile noktasına, virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşmak istiyorum..
İsmail Bey 41 yaşında, Antalya’da yaşıyor, 2 çocuk babası, Orman Mühendisi…
2010 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası ( yolda önüne atlayan Anne ve kızına çarpmamak için kaybettiği direksiyon hâkimiyeti sonucunda ) hayatı tamamen değişiyor…
Yaşadığı zorluklar, karşısında çıkarılan engeller, yaşam mücadelesi ve bizlerle paylaşmak istediği her şey kendi anlatımıyla sizlerle…


 İsmail ÇETİN


(Antalya)
  Merhaba, yıkılan dünyamın hikayesi
Adim soyadım İsmail çetin 1973 Antalya doğumluyum. ilk orta ve lise eğitimimi Antalya'da tamamladıktan sonra yüksek öğrenimimi 1990-1994 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesinde tamamlayarak Orman Mühendisi olarak mezun oldum. vatani görevimi 241.donem yedek subay olarak bordo bereliler özel kuvvetlerde tamamladim.1996 terhis olduktan hemen sonra Antalya orman bölge müdürlüğünde sözleşmeli mühendis olarak çalışmaya basladim.1998 de esim Ayşe ile evlendim.2001 yılında ise biri kız diğeri erkek ikiz çocuklarımız olduğunda dünyalar bizim olmuştu.

 2000 yılında ise Antalya organize sanayi bölgesindeki çalışma hayatim basladi.2010 yilina kadar 6 yıl agt de olmak üzere iki ayri firmada üretim ve kalite kontrol müdürü olarak görev yaptım. Taki 2010 yılının ekim ayinin 22 sine kadar, bir cuma günüydü her zaman ki gibi o günde isime gitmiştim. aksam üzeri saat 17;15 de organize sanayide devlet karayolunda işyerime varmak üzereyken yola birden fırlayan bir anne ve kızı görünceye kadar, onlara çarpmamak için son bir hamle yapınca arabanın kontrolünü kaybettim, ondan sonrasını hatırlamıyorum taki bir hafta sonra tip fakültesinde yoğun bakımda kendime gelene kadar, ilk uyandığımda kazanın büyüklüğünü anladım ama bir terslik vardı çünkü belimden aşağısı yoktu sanki. doktorlarım bana durumu anlatmaya çalıştılar artık anlamıştım omurilik zarar görmüş ve felç olmuştum.

Zorlu bir tedavi sureci ve seri ameliyatlar başlamıştı toplam 7 kez ameliyat oldum toplam altı ay hastanede yattım ama bir gelişme olmadı. toplam iki yıl değişik illerde bir umut diyerek bir cok tedavi merkezine gittim umut tacirlerinin pesine takıldım. arabam dahil tum birikmiş değerlerimizi bir bir harcadık ama malesef bir sonuç alamadık.Kaza sonrası tedavi süreci…
Psikolojim iyice bozulmuştu iki kez intihara kalkıştım ama olmadı. devletime 6000 gün prim yatırmama rağmen sigortadan erken emekli yaptılar ve 800 tl emekli maaşı bağladılar ama sizlerde takdir edersiniz ki bununla 7.sinifa giden iki çocuğunu mu okutacaksın ve yasama devama devam edeceksin, engelli maaşına başvurduk düzenli  geliriniz yani 800 lira maaşınız var diye kabul etmediler.Maaş kesintisi yapılan ücret bordosu !!!

çevremdeki dost ve arkadaşlarımın maddi destekleriyle bir akülü sandalye aldik ancak ikinci katta oturduğum için ve binada asansör olmadığı icin balkonu dışarıdan bir asansör yaptırmaya karar verdik ancak ekonomik nedenlerden dolayı hala başaramadık.Yaşamaya tutunma nedeni dünya tatlısı iki evladı…

İste böyle arkadaşlar insanın bir saat sonrasının ne olacağı hiç. Belli değil benim de o gün o saate kadar böyle bir. Duruma düşeceğim aklimin ucundan bile geçmezdi.

YASADIĞINIZ HER DAKİKANIN KIYMETİNİ İYİ BİLİN ARKADASLAR İNANIN AZ SONRA NE OLACAĞINIZ BELLİ DEGİL,

SAYGILARIMLA

İSMAİL CETİN (esim ayse kizim özlem ve oglum özgür adina)


 İsmail bey ile iletişime geçmek için ozlemozgur07@gmail.com mail adresinden veya herinsanbirhikaye@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

1 yorum:

 1. Ferda Arkadaşımız ile İsmail Bey'e ulaştırdığımız ve çocukların acil ihtiyaçlarını karşılayacak küçükte olsa destek ile ilgili, İsmail Beyden gelen teşekkür mailini sizlerle paylaşmak istedim. Konuya duyarsız kalmayan destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
  -----Original Message-----
  From: İsmail Cetin [mailto:ozlemozgur07@gmail.com]
  Sent: Tuesday, April 08, 2014 10:25 AM
  To: Ferda ÇEKİÇ
  Subject: Tesekkur hk

  Sevgili namet calisani degerli arkadaslarim,
  Ferda arkadasimin onderliginde tarafima karsi gostermis oldugunuz hassaslyet ve duyarli tutumunuz icin sizlere ne kadar tesekkur etsek inanin yetersiz kalacaktir.sizler bu yardiminizla bana degil inanin yedinci sinifa giden iki basarili iki ogrencinin elinden tuttunuz.benim sizlere yaptigim dualari bir kenara birakin iki masum cocugun sizlere yaptigi saf ve temiz dualari inanin yaradan geri cevirmeyecektir.
  Sizle o degerlu yardiminizla kor bir kuyudaki kula bir el karanliktaki bir kula bir goz bir isik oldunuz sizlere ne kadar minnet duysak inanin az kalacaktir.
  Sizlere kendim esim ve iki cocugim adina tekrar tesekkur eder saygilarimizi sunuyoruz.
  Allaha emanet olunuz
  İsmail cetin

  YanıtlaSil